icon
icon
icon
icon

KORUMA MÜHENDİSLİK : Gümrüklü Sahalarda İlaçlama Hizmeti Sunmaktadır...

Dezenfeksiyon

Koruma Mühendislik, ortam dezenfeksiyonu alanında hastaneler, okullar, yurtlar, işyerleri vb. olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına hizmet vermekteyiz.

Tüm dünya ile birlikte Türkiye'de de hızla yayılmaya başlayan domuz gribi ülkemiz için de büyük bir risk oluşturmaktadır. Domuz gribine karşı alınan önlemler artarken akıllara ilk olarak okullar, yurtlar, toplu taşıma araçları kısacası toplu yaşama alanları geliyor.

İlimiz valiliği ve sağlık bakanlığının almış olduğu acil önlem planı doğrultusunda tüm okul ve toplu taşıma araçlarında acil olarak ortam ve yüzey dezenfeksiyonunun gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Toplu yaşam alanlarında Koruma Mühendisliğin gerçekleştirmiş olduğu yer, yüzey ve ortam dezenfeksiyonu hizmetini vermekteyiz.

Toplu taşıma araçlarında dezenfekte çalışmaları insan sağlığı için büyük risk oluşturan alanların başımda gelmektedir. Özellikle otobüsler, vapurlar ve metro araçları ilaçlanması, özellikle tutamaklar, koltuklar, kaplamalar başta olmak üzere bütün aksamlar dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Günde birkaç kez tekrarlanması gereken dezenfeksiyon işlemi, Koruma Mühendislik Ekipleri tarafından okullarda da uygulanmaya başlanmıştır.

Çalışmalarımızda T.C SAĞLIK BAKANLIĞI VE T.C. TARIM BAKANLIĞINDAN RUHSATLI ürünlerle dezenfeksiyon işlemini gerçekleştirmektedir. Koruma Mühendislik Genel Müdürü Özgür ERKAN İlaçlama işleminde kullanılan kokusuz dezenfektanların bakteriler, virüsler, mantarlar ve sporlara karşı son derece etkin olduğunu belirterek, bu sayede kalabalık ortamlarda insandan insana bulaşan çeşitli hastalıkların da büyük ölçüde önüne geçileceğini ifade ediyor.
   

 

İletişim

KORUMA MÜHENDİSLİK
Çevre Sağlığı Bilimi
Pirireis Caddesi No:1/C 17100 ÇANAKKALE
Tel : 0-286-213 55 31
 Fax : 0-286-213 37 39 
 
Web  : www.korumamuhendislik.com.tr
E-Mail :
info@korumamuhendislik.com.tr