icon
icon
icon
icon

KORUMA MÜHENDİSLİK : Gümrüklü Sahalarda İlaçlama Hizmeti Sunmaktadır...

Kemirgen Mücadelesi

Fare, sıçan ve diğer kemirgenler taşıdıkları hastalıklar, beslenme ve kirletme yoluyla tüm gıda ürünlerinde meydana getirdikleri çok ciddi kayıplar, kemirerek eşyalara verdikleri zararlar ve çevremizde bulunmalarının oluşturduğu psikolojik rahatsızlıklar ile asırlardır insanlığın en zorlu düşmanlarından biri olmuşlardır.

Sahip oldukları gelişmiş sosyal yaşantıları, yüksek üreme potansiyelleri, uzun dişleri ve oldukça gelişmiş fiziksel kabiliyetleri ile doğru tanımlanamazlarsa verilecek mücadelede galip gelen taraf hiç kuşkusuz ki onlar olacaktır.

Koruma Mühendislik olarak sahip olduğumuz akademik bilgiler ve yıllar boyunca edindiğimiz tecrübelerin ışığında oluşturduğumuz parametrelere göre hazırladığımız Kemirgen mücadelesi programları ile uzun yıllardır siz değerli müşterilerimizin problemlerini çözüyoruz.

Kemirgen mücadelesi aşamalarımız:

1. Mücadele sahasının fiziki yapısı, iklimsel ve çevresel özellikleri, alternatif su ve besin kaynakları , kemirgen yürüme yolları gibi onlarca verinin değerlendirilmesi ile oluşturulacak detaylı bir analiz yapılır.
2. Mevcut populasyonun hangi türlerden oluştuğu, yoğunluğu, yaşamsal davranış alışkanlıkları belirlenir.
3. Fiziksel, kültürel ve mekanik mücadele kapsamlı olarak başlatılır.
4. Önleyici ve düzeltici faaliyetler eksikleri belirlenerek revize edilir
5. Belirlenen kritik noktalara canlı yakalama ve yemleme istasyonları yerleştirilir. Bu istasyonlar bulundukları noktalara sabitlenir, numaralandırılarak krokilere işlenir.
6. Uygulamalarda kullanılacak kimyasal mücadele ilaçları (rodentisitler) en güvenli etken maddeli ve formülasyonlu preparatlar arasından seçilir. Bu uygulamalarda çoğunlukla 3. nesil olarak adlandırılan gruptan seçilen antikaogulant (kanın pıhtılaşmasını engelleyici) etki mekanizmalı rodentisitler kullanılır. Mum blok, pellet, pasta, zehirli gıda veya toz formulasyon rodentisitler kullanılarak mücadele yürütülür. Kullanılan ilaçlar, uygulama miktarları, kullanım yöntemleri gibi pek çok teknik detayı içeren rapor her çalışmanın sonunda hazırlanmaktadır.
7. Tüketilmeyen rodentisitler ve ölü kemirgenler yok edilir
8. Mevcut populasyon yok edildikten sonra koruyucu amaçlı yemlemeye devam edilmelidir.
   

 

İletişim

KORUMA MÜHENDİSLİK
Çevre Sağlığı Bilimi
Pirireis Caddesi No:1/C 17100 ÇANAKKALE
Tel : 0-286-213 55 31
Fax :
0-286-213 37 39 
 
Web  : www.korumamuhendislik.com.tr
E-Mail :
info@korumamuhendislik.com.tr