icon
icon
icon
icon

KORUMA MÜHENDİSLİK : Gümrüklü Sahalarda İlaçlama Hizmeti Sunmaktadır...

Pratik Bilgiler

İlaçlama şirketlerinin böcek ve kemirgenler ile en çok mücadele ettiği yerlerin ilk başından evlerimiz gelmektedir.Evlerimizde böceklerden kurtulmak istiyorsak ilk olarak bir eve böceklerin neden ve niçin girdiği iyi tespit edip bu açıklarımızı kapatmamız gerekmektedir.Her canlıda olduğu gibi bütün böcek ve kemirgen türleri yiyecek arayışı içindedirler ve bu yiyecek bulabilmek için bazı böcek türleri 15 katlı bir apartmanın en tepesine kadar çıkabilirken bazı böcek türleri ise 1 gün boyunca km’lere yol yapabilmektedirler.Evlerimiz böcekler genellikle mutfaklarımızda hijyen kurallarına dikkat etmediğimizde,çöplerimizin ağzını tam kapatmamızdan ve etrafta açık kaplarda yiyecek bırakmamızdan gelmektedir. Bunlara ilave olarak lavabo altından dolaplara damlatan musluklar nemli bir ortam yarattığı için dolaplarımızda hamam böceği,karafatma,kalorifer böceği,karınca ve fare gibi çeşitli böcek ve kemirgenler için elverişli bir ortam sağlamaktadır.

Peki böcekler evlerimize nasıl giriyor? Sanıldığının aksine böcek ve kemirgenler aklımızın alamayacağı küçük noktalardan,hatta alışveriş poşetlerinden bile evlerimize girip yuva yapmakta ve 1 ay sonra hızlı bir şekilde üreyerek evlerimizi istila etmektedir. e9">Koruma Mühendislik olarak böceklerin en çok evimize geldikleri noktalar yan komşularımız,apartman boşlukları,yine balkonlar ve duvar çatlakları,banyodaki lavabo çatlakları gibi yerlerdir.

Bu noktada evlerimizde böceklerden kurtulmak için evinizi ilaçlama için gelen teknisyen arkadaşın bu noktaları yani evlerine böceklerin nerden geldiği iyi tespit edip bu bölgeler için ev sahibini uyarması çok önemlidir.Bunun sebebi ise bir ilaçlama şirketi ne kadar profesyonel bir böcek ilaçlaması ve en iyi böcek ilacını kullanmış olsa da ilacın kalıcılık etkisi geçtikten sonra evinizdeki böceklerin geliş noktaları kapanmamış ise yine komşunuzdan yada apartmanınızın çeşitli bölgelerinde yuva yapmış böcekler tekrar gelecektir.

Bu sebeple ss="style9"> Koruma Mühendislik olarak böcek ve kemirgenlerden müşterilerimizi hep kalıcı olarak kurtarmayı hedefledik ve her zaman Apartman ilaçlama fiyatlarını ekonomik fiyatlarda tutarak ,Apartmanlarınızı en az yılda bir kez böcek ve kemirgenlere karşı ilaçlatmayı öneriyoruz!! Evlerinizde bu yazdığımız iki noktayı yani böceklerin evi geliş sebepleri ve nerden geldiklerini iyi bir şekilde bulduktan sonra sıra evinizde yapılacak doğru bir ilaçlama yöntemi seçmek ve doğru bir ilaçlama yapmaktır.

Bunun içinde evinizde bulunan böcek türünü iyi tespit etmek gereklidir dünyada 10,000 farklı böcek türü vardır ve bunların %60 kadarı ülkemizde görülmektedir.Şöyle bir örnek verecek olursak evlerinizde en çok çıkan bir hamam böceği ile yine evlerde çok çıkan karınca veya fare ilaçlaması ve bu canlılar ile mücadele için kullanılacak ne yöntem nede ilaçlar kesinlikle aynı olamaz.Hamam böcekleri için 2002 yılında Türkiye gelen jel ilaçlama yöntemi kullanılırken fare ilaçlama uygulamalarında fare istasyonu dediğimiz gelişmiş fare kapanları kullanılır.Bunla beraber evlerde kullanılan sıvı ilaçlama,sprey ilaçlama,koku ilaçlama,kokusuz ilaçlama gibi çeşitli ilaçlama yöntemleri vardır. Profesyonel bir ilaçlama şirketinin evlerinizde yapılacağı doğru bir ilaçlama yöntemi ve doğru bir ilaçlama ile evlerinizde kalıcı ve etkili bir şekilde böcek ve kemirgenlerden kurtulmanız mümkündür.
   

 

İletişim

KORUMA MÜHENDİSLİK
Çevre Sağlığı Bilimi
Pirireis Caddesi No:1/C 17100 ÇANAKKALE
Tel : 0-286-213 55 31
Fax :
0-286-213 37 39 
 
Web  : www.korumamuhendislik.com.tr
E-Mail :
info@korumamuhendislik.com.tr